Zgodnie z zasadą równych praw i obowiązków, kandydaci ze szczególnymi potrzebami/z niepełnosprawnością lub przewlekle chorujący, którzy chcą studiować na Uniwersytecie Zielonogórskim, podlegają tej samej procedurze rekrutacyjnej, co wszyscy inni kandydaci. Dlatego też kandydatów ze szczególnymi potrzebami/z niepełnosprawnością lub przewlekle chorujących zachęcamy do zapoznania się z ofertą dydaktyczną UZ. Kryteria kwalifikacji, listę wymaganych dokumentów oraz limity przyjęć na poszczególne kierunki znaleźć można w katalogu studiów dostępnym na stronie Działu Rekrutacji, natomiast szczegółowe informacje dotyczące naboru na studia dostępne są na stronie: http://rekrutacja.uz.zgora.pl/
Jeżeli masz problemy z dotarciem do miejsca, gdzie mieści się punkt rekrutacji, skontaktuj się z Centrum Równości Dostępności i Wsparcia (dane kontaktowe w zakładce: Jak umówić się na spotkanie?).
Zapoznaj się z zasadami rekrutacji obowiązującymi na poszczególnych kierunkach/specjalnościach studiów dla określonych trybów rekrutacji na portalu: http://rekrutacja.uz.zgora.pl/
Sprawdź, jakie zasady obowiązują na kierunku, na którym chciał(a)byś studiować. Weź pod uwagę nie tylko nazwę kierunku, ale i opis praktyk, program zajęć, opis profilu absolwenta. Upewnij się, że są one zgodne z Twoimi zainteresowaniami.
Nie, zazwyczaj rekrutacja odbywa się w formie konkursu świadectw maturalnych, tzn. brane są pod uwagę punkty uzyskane na maturze. Natomiast na niektórych kierunkach studiów magisterskich potrzebne jest przystąpienie do rozmowy kwalifikacyjnej.
Jeśli w procesie rekrutacji potrzebujesz pomocy np. tłumacza języka migowego, lub asystenta poinformuj o tym Centrum Równości, Dostępności i Wsparcia. Każdą prośbę rozpatrujemy indywidualnie. Pamiętaj jednak, że:
Ponadto studenci, doktoranci oraz słuchacze studiów podyplomowych mogą skorzystać z programu PFRON "Aktywny samorząd Moduł II”: http://www.mops.zgora.pl/PL/892/Aktywny_Samorzad/
By umówić się na spotkanie:
Sekretariat Centrum pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:00.
Dyżury w Centrum Równości, Dostępności i Wsparcia odbywają się:
Na spotkaniu pracownik Centrum Równości, Dostępności i Wsparcia:
Tłumaczenie w Polskim Języku Migowym
Istnieje możliwość rozmowy w polskim języku migowym. Przed przyjściem do Centrum należy zgłosić taką potrzebę na trzy dni przed przybyciem (telefonicznie lub mailowo).
Do Centrum możesz przyjść również z psem asystującym.
Serdecznie zapraszamy!
Centrum Równości Dostępności i Wsparcia:
ul. Zygmunta Szafrana 2, Budynek A-2, pokoje nr 2-6, hol główny, dostęp bezpośredni bez barier
601902282, 789441433,
m.garbat@adm.uz.zgora.pl
a.szymczukiewicz@adm.uz.zgora.pl
Środki wspierające komunikowanie się: