uz-logo-pion-2.png

Wsparcie psychologiczne

Wsparcie skierowane jest dla osób które  doświadczają trudności w relacjach zawodowych, rodzinnych, partnerskich, nie radzą sobie z natłokiem zadań, stresem lub emocjami, kłopotów z koncentracją i utratą motywacji, zaniepokojenie lub irytację, agresywnych lub negatywnych zachowań, na które trudno zareagować lub innych problemów.

Bezpłatne wsparcie oferowane jest przez Centrum Równości, Dostępności i Wsparcia. Specjaliści zatrudnieni w Centrum nie pracują naukowo na Uniwersytecie Zielonogórskim, ale znają się na specyfice problemów osób studiujących i zobowiązani są do zachowania poufności.

Wsparcie w Centrum udzielane jest w paradygmacie interwencji kryzysowej. Zatrudnieni specjaliści nie zajmują się więc leczeniem, tylko pomocą w rozwiązywaniu najpilniejszych problemów. Wsparcie takie nie zastąpi psychiatry czy psychoterapeuty, ale pomoże rozeznać się co do charakteru problemu, oraz to, czy potrzebna jest wizyta u innych specjalistów.

Wsparcie oferowanie przez Centrum jest bezpłatne i przeznaczone dla całej społeczności akademickiej naszej Uczelni.

Oferta wsparcia psychologicznego na Uniwersytecie Zielonogórskim została stworzona dla osób, które czują się przytłoczone uczuciem niepewności, stresem, nie radzą sobie z trudnościami w procesie studiowania i badań naukowych, chcą porozmawiać o swoich problemach, a przez to odzyskać nadzieję, motywacje i równowagę.

Z darmowych konsultacji psychologicznych może skorzystać środowisko akademickie:

  • studenci,
  • doktoranci,
  • nauczyciele akademiccy prowadzący działalność naukową,
  • Inni pracownicy wymagający wsparcia.

Zaznaczamy jednak, iż konsultacje przeznaczone są dla najbardziej potrzebujących.

Skontaktuj się z psychologiem:

tel.: 797 974 050, 68 352 83 75

e-mail: psycholog-crdw@uz.zgora.pl

Psycholog przyjmuje wg harmonogramu:

poniedziałek: 7.00 - 13.00
wtorek: 09:00 - 15:00
środa: 12:30-17:30
piątek: 7:15-11:15

Ze względu na charakter pracy specjalistów, preferujemy kontakt mailowy.

Czas oczekiwania na wsparcie psychologiczne jest zależny od aktualnych potrzeb, w tym liczby oczekujących na pomoc, rodzaju konsultacji, rangi problemu, a nawet sprawnego kontaktu z potrzebującą konsultacji osobą oraz od jej dostępności.

Możez rownież skontaktować się z Centrum Równości Dostępności i Wsparcia:

ul. Zygmunta Szafrana 2, Budynek A-2, pokoje nr 2-6, hol główny, dostęp bezpośredni bez barier
  601902282, 789441433,
m.garbat@adm.uz.zgora.pl
a.szymczukiewicz@adm.uz.zgora.pl

Środki wspierające komunikowanie się:

Oferowane formy pomocy:

  • rozmowy wspierające, motywujące, terapeutyczne,
  • udzielanie pomocy psychologicznej polegającej na stosowaniu różnych form działania psychologicznego ukierunkowanych na rozwój człowieka,
  • pomoc w rozwiązywaniu sytuacji traumatycznych i kryzysowych,
  • psychoedukacja,
  • konsultacje i informacje na temat innych możliwości specjalistycznej pomocy.

Centrum Równości, Dostępności i Wsparcia oferuje swoim pacjentom maksymalnie do 20 godzin wsparcia obejmującego łącznie konsultacje/diagnozę oraz wsparcie psychologiczne. Do godzin wsparcia zalicza się zarówno godziny wykorzystane przez pacjenta, jak również nieobecności, w tym wcześniej zgłoszone. Dwie nieobecności na spotkaniach, bez wcześniejszego powiadomienia psychologa będą traktowane jako rezygnacja ze wsparcia. Osoba, która wykorzystała limit 20 godzin wsparcia, nie może ponownie ubiegać się o pomoc w CRDiW.

- oferowane wsparcie nie zastępuje pomocy medycznej (w tym psychiatrycznej)

Każda indywidualna sesja trwa maksimum 50 min. Pierwsze spotkanie służy ustaleniu na czym polega problem, jakie Państwo mają oczekiwania oraz poszukiwaniu możliwych rozwiązań i planów działań. Niektóre problemy mają bardziej złożony i/lub długotrwały charakter, może się więc okazać, że potrzebnych będzie więcej spotkań. Liczba możliwych spotkań oraz ich cel są wspólnie ustalane podczas pierwszej sesji. Celem każdej sesji jest zawsze zapewnienie pomocy tak sprawnej i skoncentrowanej na rozwiązaniach, jak to tylko możliwe. Trzeba pamiętać o tym, że zatrudnieni specjaliści nie zajmują się leczeniem, tylko pomocą w rozwiązywaniu najpilniejszych problemów. Oferowane przez nich wsparcie nie zastąpi leczenia psychiatrycznego czy psychoterapeutycznego.

Zespół Centrum to psychologowie, pracujący w różnych nurtach. Różnorodność podjeść nie jest nich przeszkodą, wręcz przeciwnie, cieszą się z niej, dzielą się wiedzą oraz korzy ją z profesjonalnej superrewizji. Łączy ich troska i indywidualne podeście do człowieka oraz jego problemów.

Problemy psychiczne są nieodłączną częścią życia każdego człowieka. Okres studiowania to jeden z tych okresów w życiu, w którym rozmowa z drugim człowiekiem może pomóc przywrócić równowagę.

Osoby, które prowadzą interwencje nie są zatrudnione w naszej uczelni. Nie spotkasz się z nimi potem na zajęciach.

Barbara Ronowicz-Woźna - psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Członek Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Jako psycholog i psychoterapeuta pracuje od 15 lat. Pomaga osobom dorosłym oraz młodzieży. Udziela wsparcia zarówno w sytuacjach kryzysowych w życiu osobistym i zawodowym, jak i w poważniejszych problemach związanych bezpośrednio ze zdrowiem psychicznym. W pracy kieruje się przekonaniem, że nie ma takiej trudności, której nie da się przezwyciężyć. Prywatnie jest miłośniczką gier planszowych i rękodzieła.


Anna Szałachanowicz - psycholog i psychoterapeuta. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Szkołę Psychoterapii przy Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy. Świadczy pomoc psychologiczną w sytuacjach trudnych i kryzysowych, pracuje również w osobami doświadczającymi braku satysfakcji z życia. W swojej pracy kieruje się holistycznym podejściem do ciała i psychiki pacjenta. Wierzy, że każde, nawet najtrudniejsze doświadczenie, to jakaś wartość wyniesiona na przyszłość, dająca możliwość do pracy nad zmianą, a uświadomienie sobie przyczyny problemów, to pierwszy krok do bardziej świadomego i satysfakcjonującego życia.

Centrum Równości , Dostępności i Wsparcia

Campus A budynek A-2 parter
Pokój nr 6 (hol główny)
Profesora Zygmunta Szafrana 2
65-762 Zielona Góra

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18